13 października 2016

5 dziwnych narzędzi morderstw. #NaFaktach 2

Czołem Czytelnicy! Dzisiaj czas na kolejny post zupełnie opart na faktach. Tym razem przedstawiam Wam zestaw 5 przedziwnych narzędzi zbrodni. Uważajcie, bo niektóre z poniższych przedmiotów (i nie tylko przedmiotów) możecie mieć zawsze pod ręką a nie podejrzewacie, że mogą być użyte do tak niecnych celów.


To tyle jeśli chodzi o wstęp. Czas zaprezentować Wam przedmioty, którymi zostały dokonane zabójstwa. Jak widać kreatywność morderców (choć czasem zupełnie przypadkowa) nie zna granic.
PROTEZA NOGIBezdomna z Luizjany Debra Hewitt została skazana na dożywocie za zabicie swojego chłopaka Dwayne'a Balla. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dokonała tego... protezą nogi. Tak, nic mi się nie pomyliło. Amerykanka zabiła swojego ukochanego protezą dolnej kończyny. Na początek nadepnęła na niego a później po zdjęciu protezy okładała go ją po całym ciele. Stojąc przy tym przez cały czas na jednej nodze. Skatowane ciało nieszczęśnika znaleziono dopiero po 6 tygodniach.

DREWNIANY SŁONIK


Devendra (dziwne imię jak dla mężczyzny) Singh i Charlotte Smith zdawali się być szczęśliwym i spokojnym małżeństwem. Do pewnego dnia. Feralnego dnia 2013 roku, bo właśnie wtedy Charlotte postanowiła zakomunikować swojemu mężowi, że już go nie kocha i chcę rozwodu. Nie mogący pogodzić się z tym co powiedziała mu żona zszokowany Denvendra sięgnął po pierwszy przedmiot jaki miał pod ręką (drewniany słonik) i roztrzaskał go żonie na głowie. Kobieta zmarła na miejscu a Singh został skazany na dożywocie z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie dopiero po 16 latach odsiadki.

PIERSI


W styczniu 2013 roku policja w Hrabstwie Snohomish dostała zgłoszenie o tym, że na osiedlu przyczep kempingowych doszło do jakiegoś ogromnego zamieszania. Oficerowie przybywszy na miejsce zastali przedziwny widok. Kobieta Donne Lange ważącą 87 kilogramów, która zemdlała na swoim nieco lżejszym chłopaku zakrywając mu całą twarz piersiami. Świadkowie słyszeli  krzyki chłopaka ale po chwili było już za późno. Biedaczek nie przeżył. Zmarł z braku tlenu. Donna została oskarżona o morderstwo drugiego stopnia.

PORCELANOWA ŚWINKA


Mieszkające w szkockim miasteczku Musselburgh emerytowane małżeństwo Janette (57 lat) i Joseph (61 lat) wiodło spokojne i szczęśliwe życie do czasu gdy kupili sobie komputer. Dla kobiety była to okazja do poznania szerokiego świata i nowych ciekawych osób. Mężczyzna nie podejrzewał, że żona zdradza go za pomocą... Facebooka. Gdy jej romans zaczął przenosić się do realnego świata Janette postanowiła odejść od męża. Zdesperowany Joseph złapał za nóż chcąc zabić żonę. Gdy kobieta udaremniła próbę zabójstwa nożem, mąż sięgnął po porcelanową świnię i mocnym uderzeniem w głowę zabił niewierną żonę. Za ten czyn spędzi w więzieniu resztę swojego życia.

ŁYŻECZKA DESEROWA


Historia jak z jakiegoś rasowego kryminału... tylko, że 
narzędzie zbrodni dość nietypowe.
Richard Clare, uczestnik terapii odwykowej w angielskim Hertfordshire ucieka przez okno kliniki. Na wolności postanawia się wybrać do niepełnosprawnego Timothy'ego Magee'ego twierdząc, że ten jest mu dłużny pewną kwotę pieniędzy. Gdy rzekomy dłużnik nie chciał spełnić jego oczekiwań postanawia wziąć w zastaw telefon komórkowy. Timothy jednak nie godzi się na takie rozwiązanie więc dostaje cios... łyżeczką do deserów. Napastnik uderza kalekiego mężczyznę w tył głowy. To z pozoru niewinne uderzenie powoduje pęknięcie tętnicy i krwawienie między mózgiem a czaszką. Niefortunny zabójca zostaje uniewinniony (sąd uznał, że działał w obronie własnej!). Dostał tylko siedem lat za kradzież telefonu.
Najgorsze jest to, że po odsiedzeniu kary znów zabił tylko, że tym razem zamiast łyżeczki użył siekiery. Za ten czyn posiedzi w więzieniu do 2037 roku.


Spodziewaliście się, że to mogą być narzędzia zbrodni? Pomyślcie, że niektóre przedmioty/rzeczy/części ciała macie zawsze pod ręką. Także jak widać zabić można kogoś każdym przedmiotem nawet taką niepozorną deserową łyżeczką, która w tym zestawieniu jest jednym z moich faworytów w tym zestawie. ;)

8 komentarzy:

 1. Proteza nogi natomiast jest moim faworytem, chociaż trzeba przyznać, że łyżeczka deserowa również zrobiła na mnie wrażenie :D :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że po napisaniu tego posta stwierdzam, że morderstwa można dokonać za pomocą każdego przedmiotu. :)
   Nie ma rzeczy którą nie da się zabić. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też się nie spodziewałem, że mogą posłużyć jako narzędzie morderstwa. :D

   Usuń
 3. Znałam historię Donne, dlatego najbardziej dziwi mnie łyżeczka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, zadziwiające jest to, że jedno niby niepozorne uderzenie łyżeczką może spowodować taką tragedię. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Też nie spodziewałem się, że takie mogą być "narzędzia"zbrodni. :D

   Usuń