19 grudnia 2016

Mniej popularne książki, które musicie poznać. #3

Czołem Towarzysze! Dzisiaj czas na kolejny post w którym polecam Wam pasjonujące książki. Czas nadać trochę popularności książką, które nie mają aż takiej popularności na jaką zasługują. Ale dobra! Koniec dyskusji, przejdźmy do rzeczy. Czas na kolejną porcję mniej popularnych książek, które musicie poznać.
Zapraszam do dalszej części wpisu!1. S.K. Tremayne - "Bliźnięta z lodu"


"Czasem wszystko jest zupełni inne, niż sobie wyobrażamy, a czasem to, co uważaliśmy za rzeczywistość, w ogóle nie istnieje."

Ponad rok po rodzinnej tragedii w której Angus i Sara Moorcroft stracili jedną ze swoich bliźniaczek, córkę Lidię, postanawiają zmienić swoje życie. Wyprowadzają się na odziedziczoną przez Angusa wysepkę. Wszystko zdaję się być w coraz lepszym porządku. Życie zaczyna się powoli układać i wracać do normalności, a ta przeprowadzka ma pozwolić im zostawić demony przeszłości za sobą. Pewnie by tak było gdyby nie jedno wydarzenie. Bliźniaczka, która żyję (Kirstie) twierdzi, że tak naprawdę jest... swoją zmarłą siostrą Lidią.
Czy doszło do tragicznej pomyłki? Czy naprawdę mogli pomylić dziewczynki i pochować nie tę co trzeba? Czy Lidia żyję, a to Kirstie tak naprawdę zmarła tamtego feralnego dnia? A może to wszystko jest tylko złudzeniem małej siedmiolatki, która w ten sposób radzi sobie z żałobą po siostrze z którą była bardzo zżyta?
Sara postanawia dojść do prawdy. Chcę za wszelką cenę odpowiedzieć sobie co tak naprawdę się stało? Zaczyna stąpać po bardzo grząskim gruncie. Odkrywa tajemnice za tajemnicą... A gdy dowiaduję się całej prawdy ma już pewność, że życie rodziny Moorcroftów nigdy nie będzię takie samo jak przedtem. Nie po tym wszystkim co się stało...

Chcesz się dowiedzieć czy to Lidia czy Kirstie? To bierz się szybciutko za tę książkę ale najpierw zapraszam do przeczytania recenzji pewnego utalentowanego blogera ;), którą znajdziecie klikając tutaj.


2. Simon Kernick - "Ścigany"


"Tragedie mają miejsce gdzieś daleko i przytrafiają się ludziom, których nie znamy, A potem trach, w jednej chwili wypadasz z torów i nagle całe twoje życie staję na głowie."

Tom Merton niczym nie wyróżniający się sprzedawca wiedzie sobie spokojne życie u boku atrakcyjnej żony i dwójki szczęśliwych dzieci. Nikomu nie wadzi i wygląda na to, że nie ma żadnych wrogów. Ale wszystko zmienia się wraz z jednym telefonem. Dzwoniącym jest przyjaciel Toma Jack Calley i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że nie mieli ze sobą od dawna kontaktu. Ale także to, że Jack podczas tego połączenia zostaje zamordowany podając przy tym adres swojego rozmówcy. Przerażony Tom ucieka z domu bojąc się o swoje życie ale przede wszystkim swoich dzieci. Lecz mordercy są bardziej zdeterminowani niż mu się wydaję. Gdy na dodatek znika jego żona a sam Tom zostaję oskarżony o morderstwa z którymi nie ma nic wspólnego zaczyna kompletnie gubić się w tym wszystkim. Nie wie co jest prawdą a co fałszem. Komu może ufać i w co wierzyć. Gdy pętla na jego szyi zaczyna się zaciskać coraz bardziej a stawką tej rozgrywki staję się życie jego dzieci, główny bohater wie, że musi zrobić wszystko by nie doszło do tragedii. 
Czego tak naprawdę chcą od niego zabójcy przyjaciela? 
Co łączy te wszystkie wydarzenia z popełnionym w tajemniczych okolicznościach samobójstwem sędziego Sądu Najwyższego? 
I co ukrywa przed nim z pozoru idealna żona?
To wszystko wydaję się nie mieć kompletnie sensu. Żadnych powiązań.
 Jednak jest inaczej. Tylko ile Tom będzie musiał zapłacić za poznanie prawdy. 
Straty wydają się być nieuniknione, a wszystko układa się zupełnie nie tak jak powinno.

Zainteresowała Cię ta książka? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią w recenzji, którą znajdziecie klikając tutaj. Gorąco polecam sprawdzić kogo tak poleca sam Harlan Coben!3. Mari Jungstedt - "Niewypowiedziany"


"Uważaj cholernie na to, co robisz, bo stąpasz po grząskim gruncie. Nie wyobrażaj sobie, że możesz mi stawiać warunki"

W swojej ciemni fotograficznej zostaję znaleziony staczający się na dno fotograf - alkoholik. Kto stoi za tym mordem? Komu wadził z pozoru nieszkodliwy mężczyzna? Gdy na jaw wychodzi fakt, że denat wygrał przed śmiercią sporą sumę na wyścigach konnych zaczynają podejrzewać, że może to być morderstwo na tle rabunkowym. 
Część po części układanka łączy się w jedną całość. 
Wychodzą nowe fakty. 
Mroczne tajemnice. 
Mnóstwo niedomówień. 
Gdy po kilku dniach dochodzi do kolejnej części tego dramatu - ginie czternastolatka policja podejrzewa, że te dwa zdarzenia wcale się ze sobą nie łączą. Z czasem jednak wszystko zaczyna wskazywać, że obydwie ofiary skrywały pewne dramatyczne wydarzenia. 
Co wspólnego ma samotna i nieszczęśliwa nastolatka ze staczającym się alkoholikiem? 
Czy była wykorzystywana seksualnie?
Śledztwo ujawnia tragiczne fakty.
Co tak naprawdę musiała przeżyć ta zamknięta w sobie dziewczynka? 
Za co życiem musiał zapłacić mężczyzna? 
Czy dziewczynka żyję? Może popełniła samobójstwo? 
Dochodzenie wchodzi na grząski grunt a sprawy przybierają taki obrót, że nawet prowadzący śledztwo Anders Knutas nie spodziewa się takiego finału. Tragedia jest coraz bliżej a sam komisarz znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie.

I chociaż nie jest pierwsza część serii stworzonej przez pani Mari Jungstedt to serdecznie Wam ją polecam. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w recenzji, którą znajdziesz tutaj.To by było na tyle jeżeli chodzi o post polecający numer 3. Ale pamiętaj Czytelniku, że na moim blogu znajdziesz też inne posty polecające z tej serii:

Mniej popularne książki, które musicie poznać. #1
Mniej popularne książki, które musicie poznać. #2

Udanej lektury i do następnego!


2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Gorąco polecam sięgnąć i po "Bliźnięta..." i po pozostałe książki z tego wpisu.:)

      Usuń