17 listopada 2017

Absurdalne zakazy #NaFaktach 8

Stara legenda głosi, że kiedyś pewien znany "bloger" stworzył serię wpisów, która opierała się przede wszystkim na zdarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Opowiadał o niepozornych mordercach #Przykładny, uprzejmy, psychopatyczny...#, o przedziwnych narzędziach zbrodni #5 dziwnych narzędzi morderstw#, czy o najbardziej bezsensownych pozwach sądowych o jakich słyszał świat #Najdziwniejsze pozwy i sprawy sądowe#. No właśnie ale nie wiadomo czy to prawda czy tylko legenda, bo tych wpisów ani widu, ani słychu....


Ale czas to zmienić! Czas powrócić do serii, którą Wy lubiliście czytać, a ja lubiłem ją tworzyć. Co się działo, że nastąpił taki zastój? Ciężko powiedzieć ale na pewno nie było to spowodowane żadnym absurdalnym zakazem. Ale nie każdy ma takie szczęście jak ja. Co mam na myśli? Zapraszam Was do świata tak wielkich absurdów, że aż się wierzyć nie chcę, że to wszystko to prawda...


1.Japończycy mają zakaz... być otyłymi.

Kilka lat temu w Kraju Kwitnącej Wiśni wprowadzono przepis, który jasno zakazuje mieszkańcom tego kraju bycia grubym. Absurdalne? Ale ma to też swoje dobre strony. Jedynie niewiele ponad 3% Japończyków może narzekać na zbyt obszerne gabaryty. Dla porównania, jeden z najbardziej otyłych narodów, czyli USA, ma ten procent około 10 razy większy, oscylujący w granicach 30%. Spora różnica, przyznacie prawda? ;)

2.Szwajcarzy mają zakaz... spłukiwania toalet po 22 w blokach mieszkalnych.

Wiążę się to ściśle z ciszą nocną, która zaczyna się o tej porze. Zdaniem szwajcarskich urzędników rządowych wykonywanie tego typu czynności oznacza łamanie zasad ciszy nocnej i może znacząco przyczynić się do zakłócania snu naszym biednym sąsiadom. Wniosek prosty: chcesz mieszkać w szwajcarskim bloku, musisz mieć mocny pęcherz. Szczególnie w nocy. ;)

3. Kobiety z Minesoty mają zakaz... przebierania się za Świętego Mikołaja.

Absurd? To wyobraźcie sobie, że jak któraś z pań postanowi się przebrać 6 grudnia za Mikołaja to święta będzie musiała spędzić za kratkami, bo karą za takie wykroczenie może być aż 30 dni aresztu... ;)

4. Mieszkańcy Singapuru mają zakaz... sikania w windzie.

Niby zakaz kompletnie bez sensu, no bo przecież dla cywilizowanego człowieka jest to nie do pomyślenia. Ale w Singapurze myślą widocznie inaczej. Bo jak by tego było mało, windy w tym kraju wyposażone są w... czujniki moczu, które aktywowane przez przez jego specyficzny zapach. Ciekawe tylko na przykład jak to się ma do małych dzieci,które zrobią siusiu w pampersa? Alarm się włączy i dziecko pójdzie siedzieć? ;)

5. Brytyjczycy mają zakaz... umierania w budynkach parlamentu.

Jeśli chodzi o zestawienie różnego rodzaju inności to nie mogło zabraknąć mieszkańców największej europejskiej wyspy. Paradoksalny zakaz? Co im przeszkadza, że ktoś umrze w budynku parlamentu? A no przeszkadza, bo wiąże się to z tym, że każdemu kto umrze w tego typu budynkach przysługuje prawo do państwowego pogrzebu. Krótko mówiąc: Brytyjczyku, chcesz mieć darmowy pogrzeb najwyższej klasy? Umrzyj w parlamencie. ;)

6. Izraelczycy mają zakaz... dłubania w nosie podczas szabatu.

Kolejny przedziwny zakaz.  Tylko, że ten ma też jakieś podstawy. Jak powszechnie wiadomo zbyt intensywne dłubanie może doprowadzić do krwawienia. I właśnie owe potencjalne krwawienie jest tu powodem wprowadzeniu zakazu. Rzekomo pogwałciło by zasady świętości podczas szabatu. Ale spokojnie, wiadomość jest o tyle dobra, że wyznawców innych religii to nie dotyczy. Mogą dosłownie, dłubać ile wlezie. ;)

Nie zakręciło Wam się w głowach od tego nawału absurdu? Jeśli nawet trochę tak, to mimo wszystko mam nadzieję, że podobał Wam się powrót do tej serii i że dacie znać o tym w komentarzach. Będzie mi bardzo miło. ;)

A może Wy znacie jakieś inne kuriozalne zakazy? Albo któryś z powyższych bardzo Wam się spodobał?
Dajcie o tym znać. Chętnie porównam Waszych "faworytów" z moimi. ;)

Tymczasem dziękuje Wam za przeczytanie tego wpisu i do przeczytania znowu, za kilka dni!

Trzymajcie się! Cześć!

P.S. Pamiętaj o tym, że więcej wpisów z tej serii znajdziesz klikając tutaj #NAFAKTACH# - gorąco polecam. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz