26 marca 2018

ZAPOWIEDZI KSIĄŻEK (KWIECIEŃ) - NAJCIEKAWSZE PREMIERY

Nadchodzi, a w zasadzie nadeszła już, wiosna, a wraz z nią do księgarni trafi mnóstwo świetnych książek. Ja jak to ja, zwracam uwagę przede wszystkim te które w swojej fabule zawierają wątki kryminalne. Dlatego postanowiłem przeglądnąć strony wydawnictw pod kątem jakiś fajnych krwawych premier. I powiem Wam, że znalazłem ich naprawdę sporo. 


Niektóre z nich już czytałem, bądź będę miał okazję czytać przedpremierowo, dzięki uprzejmości różnych wydawnictw, a inne... przeczytam i tak, bo czekam na nie od dawien dawna.

Ciekawi jesteście, które książki już teraz mogę polecić? Albo która jest dla mnie najgorętszą premierą? Jeśli tak, to zapraszam do lektury. ;)


Tytuł: MŁODA KREW
Autor: Wojciech Wójcik
Data premiery: 2 kwietnia 2018
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 624
Format: 14.0x20.5 cmMichael Wagner, amerykański policjant urodzony w Polsce, z wyróżnieniem kończy szkolenie w ośrodku agencji wywiadu wojskowego. Otrzymuje pierwsze zadanie – ustalić tożsamość mitycznego „Josepha”, agenta, który w czasach zimnej wojny przekazywał Rosjanom tajemnice NATO. Ostatni ślad po agencie pochodzi sprzed dwudziestu pięciu lat. Już pierwsze pytania rozpętują burzę. Michael cudem uchodzi z życiem, a jego informator zostaje znaleziony martwy na dnie basenu. Jedynym śladem dawnej działalności „Josepha” jest fotografia, na której Michael ze zdumieniem rozpoznaje swojego ojca. Funkcjonariusza komunistycznego reżimu, który zniknął z jego życia niemal trzydzieści lat temu. Dlaczego to Michael został wybrany do tej misji? Czy jego ojciec miał coś wspólnego z grą wywiadów? I kto po tylu latach dla ukrycia prawdy wciąż gotów jest zabijać? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w Polsce, którą Michael opuścił jako czteroletnie dziecko. Teraz wraca, by zdemaskować szpiega i poznać zaskakującą prawdę o sobie i swej rodzinie.

KOMENTARZ: W zestawie najciekawszych premier kwietnia nie mogło zabraknąć książki, która jest... moim debiutem. Tak, niczego nie pomyliłem, bo to najnowsza książka Wojciecha Wójcika będzie pierwszą (mam nadzieję nie ostatnią ;)) do której miałem okazję pisać rekomendację na wewnętrzną stronę okładki. Ciekawi jesteście co takiego o niej myślę? Z pewnością już niedługo się dowiecie, bo premiera już za rogiem.  ;)

http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/mloda-krew---wojciech-wojcik


Tytuł: CZWARTA MAŁPA
Autor:  J.D. Baker
Data premiery: 4 kwietnia 2018
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
Format: 13.5x21.0 cmTajemniczy seryjny morderca zwany przez policję Zabójcą Czwartej Małpy sieje grozę wśród mieszkańców Chicago. Policja od lat bezskutecznie próbuje odkryć jego tożsamość.
Przełomem w śledztwie jest wypadek, w którym pod kołami autobusu ginie pieszy. Prawdopodobnie to Zabójca Czwartej Małpy: przy zwłokach zostaje znalezione charakterystyczne pudełko z fragmentem ciała uprowadzonej ofiary.
Detektyw Sam Porter w kieszeni marynarki mężczyzny znajduje pamiętnik. Musi wejść w umysł psychopaty, by zrozumieć jego zagmatwaną historię i odnaleźć ostatnią porwaną osobę. Zanim będzie za późno…

KOMENTARZ: "...pudełko z fragmentem ciała...", ten fragment chyba jest idealnym wytłumaczeniem dlaczego akurat ta książka trafiła na listę najciekawszych premier. Czarna Owca zazwyczaj wydaje świetne klimatyczne kryminały i mam przeczucie, że tym razem będzie tak samo. ;)

https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/czwarta_malpa,p1293969449


Tytuł: MACBETH
Autor:  Jo Nesbo
Data ukazania: 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 480
Format: 13.5x20.5 cmLata70.,skorumpowane miasto pełne przestępców.  Macbeth, jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów, jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery. Wspiera go Lady, piękna i wpływowa właścicielka kasyna. Mężczyzna w młodości zmagał się z problemem narkotykowym, ale uzależnienie od władzy okazuje się znacznie bardziej niebezpieczne…

KOMENTARZ: Makbeth, ten szekspirowski, był jedną z nielicznych lektur szkolnych, które wspominam bardzo dobrze. Odpowiedź na pytanie "Dlaczego?", jest aż nadto prosta, bo zbrodniczy klimat, którym jest przepełniony fascynował mnie od dziecka, no może prawie od dziecka. Dlatego też, z chęcią przyjrzę się bliżej najnowszej książce Jo Nesbo. Bo tytuł brzmi zachęcająco.

https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/macbeth


Tytuł: KOSZMARY ZASNĄ OSTANIE
Autor: Robert Małecki
Data premiery: 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo:  Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 424
Format: 13.5x20.5 cmMroźny luty 2017 roku. Podczas śnieżnej zawieruchy Marek Bener rozpoczyna poszukiwania ofiary mobbingu i chorującego na depresję Jana Stemperskiego. Mężczyzna zapewne targnął się na życie, dlatego dziennikarz zamierza szybko odnaleźć jego zwłoki i rozbroić własną, wciąż tykającą bombę problemów. Parę miesięcy wcześniej dostał zdjęcie, które zrujnowało go psychicznie, a teraz trzyma w rękach kolejne. Owładnięty strachem i sparaliżowany niemocą powinien stanąć do walki, której stawką będzie prawda o losie jego zaginionej żony. Ale Bener sam już nie wie, czy – w obliczu nowych faktów – woli poznać tę prawdę, czy śnić wciąż na nowo te same koszmary…

KOMENTARZ: Tutaj komentarz jest chyba zbędny. A na pewno jest zbędny dla osób, które mnie znają i wiedzą na jakie książki czekam w najbliższym czasie. "Koszmary..." to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier w pierwszej połowie roku, a już na pewno najbardziej wyczekiwana premiera nadchodzącego miesiąca.  Bener nadchodzi! No i Agata... ciekawe czy też nadchodzi czy... ;)

http://czwartastrona.pl/koszmary-zasna-ostatnie/


Tytuł: MILCZĄCY ŚWIADEK
Autor:  Alan Drew
Data premiery 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
Format: 13.5 x 21.0 cmDetektyw Ben Wade powraca do rodzinnego Rancho Santa Elena w nadziei na lepsze życie i uratowanie swojego małżeństwa. Niespodziewanie okazuje się, że spokojne miasteczko, ze swoimi sennymi uliczkami i doskonałymi szkołami, staje się terenem łowieckim seryjnego mordercy, który nocą wdziera się do domów, burząc dotychczasową iluzję bezpieczeństwa.
Ben i specjalistka medycyny sądowej Natasha Betencourt usiłują przewidzieć następny ruch mordercy, a zarazem uporać się z bolesnymi doświadczeniami z własnej przeszłości . Oboje są zmuszeni podjąć ważne decyzje.
Wspólnymi siłami spróbują obronić miasteczko przed chorym psychicznie mordercą i dawno pogrzebanymi tajemnicami.

KOMENTARZ: Lubie raz na jakiś czas poczytać sobie książki, których akcja rozgrywa się w małym, spokojnych miasteczku, które... nagle staje się areną popisów seryjnego mordercy. Takiego wiecie, psychopatycznego i bardzo enigmatycznego zabijaki, który nie cofnie się przed niczym. A opis "Milczącego..." tak się właśnie zapowiada. I oby na dobrej zapowiedzi się nie skończyło. ;)

https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/milczacy_swiadek,p903695832


Tytuł: TERAPIA
Autor:  Sebastian Fitzek
Data premiery 19 kwietnia 2018
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Format: 13.0x20.5 cmJosephine cierpi na tajemniczą chorobę i pewnego dnia znika bez śladu z gabinetu lekarskiego, do którego przywieziono ją na badania. Po czterech latach bezskutecznych poszukiwań córki Viktor Larenz, słynny psychiatra, zaszywa się na samotnej, targanej sztormami wysepce na Morzu Północnym. Tam odwiedza go piękna nieznajoma – pisarka Anna Spiegel. Ma ona rzadką odmianę schizofrenii: tworzone przez nią postacie powieści stają się dla niej rzeczywiste. A tak się składa, że w jej ostatniej książce pojawia się dziewczynka z niezidentyfikowaną chorobą, która pewnego dnia znika bez śladu...
Czy coś tak niewyobrażalnego może być prawdą? Czyżby urojenia Anny dotyczyły ostatnich dni Josy? Viktor Larenz rozpoczyna niebezpieczną terapię tajemniczej pacjentki, która zaprowadzi go do przerażającej prawdy.

KOMENTARZ: Dlaczego ta książka? A no przekonuje mnie ten fragment opisu w której mowa o pięknej nieznajomej, która jest chora na rzadką odmianę schizofrenii. Choroby psychiczne w thrillerach to coś, co mega mnie fascynuje, a jak dodajemy do tego "samotną, targaną sztormami wysepkę" to mam jasność, że po prostu muszę tę książkę przeczytać. ;)

http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki-kryminal/terapia,p1782750834

A Wy na jakie książki (niekoniecznie tylko kryminalne ;)) czekacie w kwietniu? A może któraś z powyższych jest właśnie na szczycie listy tych wyczekiwanych? Dajcie znać w komentarzach. ;)

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu czujecie niedosyt i mało Wam moich wpisów to zapraszam do wcześniejszych wpisów:

A może ciekawi Cię ile książek przeczytałem w tym roku? Tutaj --> Przeczytane w 2018 <-- znajdziesz więcej informacji na ten temat. ;)

2 komentarze:

  1. o nie, przez ten post muszę dodać kolejne pozycje 'Do przeczytania' :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm... nie wiem czy to dobrze czy źle ;)

      Usuń