1 czerwca 2018

3 polskie książki na które warto zwrócić uwagę w czerwcu ;)

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."Nie będzie to taki typowy wpis z zapowiedziami jaki możecie spotkać na wielu blogach. Wiecie, taki obszerny, wyczerpujący i prezentujący naprawdę masę ciekawie zapowiadających się pozycji książkowych. I właśnie pod tym względem u mnie będzie troszkę inaczej. To znaczy, po części inaczej, bo akurat jedno się zgadza - książki, które Wam poniżej zaprezentuje na pewno mają niezwykle korzystne opisy. Ale nie będzie ich wiele. Będą tylko (albo i aż) 3. I to 3 polskie książki, które swoją premierę będą miały w ostatnich tygodniach wiosny. ;)


Jędrzej Pasierski - "Dom bez klamek" 
Premiera: 06.06.2018

12 grudnia wcześnie rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może pozwolić, by ktokolwiek opuścił oddział. C8 zostaje zamknięte dla świata. 
Niebawem okaże się, że pytań jest więcej niż odpowiedzi, a przeszłość osób zamieszanych w zbrodnię pełna jest mrocznych tajemnic, przemocy, bólu i zła. Splątane wątki śledztwa próbuje rozwikłać młoda podkomisarz Nina Warwiłow. Jednak morderstwo w szpitalu psychiatrycznym to nie jedyne, co zaprząta jej myśli. Musi poradzić sobie ze swoją przeszłością i podjąć trudne decyzje, które zaważą na jej przyszłości. 

DLACZEGO? Bo zwyczajnie brzmi ciekawie. Szpital psychiatryczny, tajemnicze morderstwo i główna bohaterka, uwikłana w problemy, nie tylko zawodowe. Czy Jędrzej Pasierski okaże się dla mnie jednym z największych odkryć przełomu wiosny i lata, a seria z podkomisarz Niną Warwiłow będzie kolejną, która na dłużej zapiszę się w mojej pamięci? Mam zamiar niedługo się o tym przekonać. ;)

Katarzyna Puzyńska - "Policjanci. Ulica"
Premiera: 19.06.2018


Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! 
Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji? Pierwsi na miejscu zbrodni, oko w oko z agresją, bezradnością, śmiercią. Widzą więcej, choć jadąc na wezwanie – nie wiedzą nic. To od szybkości i słuszności ich decyzji zależy dalsze postępowanie. 


Katarzyna Puzyńska - psycholog i autorka bestsellerowej sagi kryminalnej o Lipowie, w rozmowach z policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych, wydziału ruchu drogowego i oddziałów prewencji Policji. Postawni mężczyźni w mundurach. Sprawne kobiety. Na pasach broń, pałka, gaz i paralizator. Zapach krwi, błysk lecącej petardy, chłód ostrza noża w ręku domowego kata, huk wystrzału służbowej broni. DLACZEGO? Po pierwsze jest to Kasia Puzyńska w zupełnie nowej, nie lipowskiej odsłonie - trzeba sprawdzić jak sprawdziła się w roli kronikarza rozmów z funkcjonariuszami. Zapowiada się niezwykle ciekawie. Tym bardziej, że bardzo interesuje mnie taka tematyka. :)
A po drugie i równie ważne: "Kupując tę książkę, wspierasz rodziny funkcjonariuszy, którzy słowa roty ślubowania wypełnili do końca. W dowód uznania autorka połowę swojego honorarium przekazuje na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach." - myślę, że jeśli poprzez kupienie książki z tak interesującą treścią możemy przyczynić się do pomocy komuś potrzebującemu, to warto to zrobić.

Magda Stachula - "W pułapce"
Premiera: 20.06.2018

Klara budzi się rano na klatce schodowej. Nie pamięta, co się działo w nocy, nie wie, jak wróciła do domu. Z przerażeniem orientuje się, że od imprezy, na którą wyszła w sobotę, minęły dwa dni. 
Odkrywa dziwne ślady na swoim ciele. A później dowiaduje się, że rok wcześniej wcześniej inną kobietę spotkało coś bardzo podobnego. Postanawia się z nią skontaktować. 

I wtedy ktoś podrzuca jej dziwny prezent. Co stało się z tamtą dziewczyną?

Czy Klara będzie następna?

I co tak naprawdę jej grozi?


DLACZEGO? Ponieważ poprzednie dwie książki autorki pokazały, że ma ona niezwykły talent do budowania napięcia i mrocznej nieprzewidywalności. Debiut ("Idealna") był dobrą książką, druga książka ("Trzecia") była bardzo dobra, więc tym razem liczę na kolejny progres i na to, że kolejna pozycja w twórczości pani Magdy okaże się jeszcze lepsza. Poproszę o masę wrażeń, emocji i o lektura będzie niezwykle zaskakująca. Już czekam na premierę. :)

I jak? Interesuje Was któraś z powyższych pozycji? A może macie na celowniku inne, niekoniecznie polskie książki na których premiery czekacie? Dajcie znać w komentarzach. ;)

Jeśli chodzi o ten wpis to już by było na tyle. Ale! Przecież na blogu znajdziecie jeszcze masę innych (równie świetnych jak ten ;)) wpisów, które umilą Wam czas w oczekiwaniu na kolejne nowości na tym kapitalnym blogu.  Gdzie je znaleźć? A no nawet tutaj, poniżej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz